Išmokomis skatins smulkiuosius galvijų laikytojus

Praeitą savaitę Žemės ūkio ministerija patvirtino išmokų už mėsinius galvijus ir avis dydžius. Išmoka už mėsinį galviją 2012–2013 metais sieks nuo 511 iki 648 litų, o už mėsinę avį – nuo 38 iki 57 litų. Didesnė suma bus skiriama mažesnių bandų (nuo 1 iki 50 gyvulių) laikytojams. Taip siekiama paskatinti pradedančiuosius gyvulių augintojus.

Paramos už mėsinius galvijus bendra suma 2012–2013 metais sieks 41,3 mln., o už mėsines avis – 4,5 mln. litų. Anot Žemės ūkio ministerijos tiesioginių išmokų skyriaus vedėjo Karolio Anužio, šiemet išmokos už mėsinius gyvulius sudaro 3,5 proc. visos Europos Sąjungos paramos. Taigi vienu procentiniu punktu daugiau nei pernai. Praėjusiais metais išmokos už mėsinius galvijus svyravo nuo 426 iki 546 litų, o už mėsines avis buvo tokios pat, kaip ir patvirtintos šiems metams.

Kaip tikina ministerijos atstovas, vienas iš svarbiausių paramos skyrimo tikslų – skatinti galvijų ir avių auginimą bei sustabdyti veršelių, nepasiekusių optimalaus svorio, išvežimą iš šalies.
Mūsų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus duomenimis, pernai išmokas už mėsinius galvijus gavo daugiau nei šimtas galvijų laikytojų ir 76 avių augintojai. Beje, pastarieji dažniausiai laiko po porą ar kelias aveles. Šių gyvulių mūsų rajone kasmet mažėja. Jų dabar likę tik apie 400.

Išmokos už mėsinius galvijus ir avis bus pradėtos mokėti nuo šių metų gruodžio 1 dienos. Mokėjimai tęsis iki kitų metų balandžio pabaigos.

Darbas, 2012 m. spalio 25 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...