Pluoštinių kanapių pasiūlymas

FINOLA pluoštinės kanapės auginimas ir supirkimas:

Finola kanapė auginama aliejaus, proteino, miltų gamybai, taip pat pluoštui, spaliams, biomasei. Auginimas panašus į kitų aliejinių kultūrų.
Tipiškas svoris: 12–15 gramų/1000 sėklų.
Vidutinis potencialus sėklų derlius: 1000 kg/ha iki 2000 kg/ha geromis sąlygomis.

Dirvos pasirinkimas:
Finolai gerai tinka sausi dirvožemiai, kuriuose yra daug organinės medžiagos su dideliu maistinių medžiagų kiekiu, o dirvos temperatūra viršija 10 C (paprastai gegužės mėnesio viduryje).
Tinkama dirva: priemolis, durpė. Aukštos mikrobiologinis aktyvumas dirvožemyje lems spartų augimą. Šviesūs ir vidutinės tekstūros dirvožemiai yra priimtiniausi. Dirvos rūgštingumas: pH 6–7.
Netinkama dirva: molis, sutankintas dirvožemis ir drėgnos vietovės.

SĖJOMAINA:

Finola geriausia sėti po daugiamečių nesilaikančių augalų, – pupų, bulvių ar sojos.
Kanapės neišsekina dirvožemio, nes kanapės lapai grąžina azotą atgal į dirvožemį. Ukrainoje rekomenduojama kanapes auginti taikant javų sėjomainas. Vokietijoje – po žieminių kviečių arba cukrinių runkelių. Taip pat teigiama, jog po kanapių geriausiai dera žieminiai kviečiai, kadangi lauke nebūna piktžolių.

Piktžolių valdymas:

Ūkininkams rekomenduojama sumažinti piktžoles rudenį. Ypač netinkamos piktžolės: vijoklis arba laukiniai grikiai, laukinės avižos, kmynai ir kalendros. Veiksminga priemonė – tarpueilių purenimas.

Sėja:

Sėti 1 cm gylyje, purioje dirvoje be piktžolių, tikėtis daigumo po 2–4 dienų. Optimalus augalų tankis: 100 augalų/m2 (20–25 kg/ha). Kanapių sodinukai šalčio bijo kai temperatūra nukrenta iki – 4C. Ilgalaikis šaltis šiame etape kenkia, bet ne mirtinas. Rekomenduojamas tarpueilis: ne mažiau nei 25 cm (paliekant galimybę purenti).

Tręšimas:

Tradicinis rapsinis tręšimas (NPK), tačiau akcentuojamas pakankamas azoto kiekis. Pavyzdžiui, po NPK (23–3–6) esant 295-330 kg / ha, galima pridėti 10–20% N, kaip karbamido ar gyvūnų šlapimo. Taikyti papildomą K ir S, kur dirvožemyje yra nepakankami šių elementų.

Ligos ir kenkėjų valdymas:

Kanapės turi labai mažai ligų ir kenkėjų. Pavojingiausi,– Sclerotinia sclerotiorum (stiebinis puvinys) ir botrytis cinera (pumpurinis amaras), pasireiškia rudenį.

Pesticidai ir herbicidai:

Griežtai draudžiama.

Kūlimas:

Derlius nuimamas kombainais maždaug 100–120 dienų po sėjos, priklausomai nuo platumos. Kūlimas turėtų būti atliekamas kai oras yra gana sausas. Derliaus nuėmimas turėtų prasidėti netrukus pastebėjus migruojančius paukščius, besimaitinančius sėklomis. Džiovinimo įrenginiai turi būti netoli ir paruošti priimti sėklas, ypač drėgname klimate.
Likusius stiebus palikti ant lauko klojėtis iki pavasario, jei nėra galimybės atklojėti rudenį.
Kombainai prieš nuėmimą paruošiami taip, kad būtų apsaugotos visos išorinės besisukančios detalės nuo pluošto susivėlimo ant ašių.

Džiovinimas ir valymas:

Idealiu atveju, džiovinimas turėtų būti vykdomas iš karto, bet ne vėliau kaip po 6 val. po derliaus nuėmimo. Džiovinama iki 8–9% drėgmės , esant žemai temperatūrai (20 C–25 C, max. 35C) ir dideliu oro srautu. Yra labai svarbu užkirsti kelią sėklų šutimui , išvengti pelėsių ir išsaugoti sėklų kokybę.
Finola sėklos gali būti efektyviai išvalytos su šiais sėtais: 1,60–3,25 mm pailgos ir 2,50–5,00 mm apvalios.

Saugojimas:

Nelaikykite ką tik nukultų sėklų ilgiau 6–8 val. be pakankamo džiovinimo. Tai gali sugadinti derlių. Būkite tikri, kad jūsų drėgmės matuoklis yra iš anksto kalibruotas rapsų ar kanapių patikrai! Saugokite džiovintus grūdus aruoduose ar „Tote“ maišuose, atokiau nuo paukščių. Kanapių sėklas galima laikyti 2–3 metus, jei jos tinkamai išdžiovintos ir saugomos.

SUPIRKIMAS:

FINOLA Ekologinės sėklos – 1,5 EUR/kg
FINOLA NeEkologinės sėklos – 0,9 EUR/kg
FINOLA Ekologinis pluoštas (stiebai) – 90 EUR/tona
FINOLA Ne Ekologinis pluoštas (stiebai) - 60 EUR/tona
Ne FINOLA Ekologinės sėklos – 1,2 EUR/kg
Ne FINOLA Ne Ekologinės sėklos – 0,6 EUR/kg
Ne FINOLA Ekologinis pluoštas (stiebai) – 70 EUR/tona
Ne FINOLA Ne Ekologinis pluoštas (stiebai) – 50 EUR/tona

Dėmesio: aukščiau nurodytos kainos galioja atsiskaitant per 3 (tris) mėnesius po kokybės patikros. Augintojui pageidaujant apmokėjimo per 2 savaites po patikros, supirkimo kaina mažinama 15 %.

Sertifikuotą Dauginamąją medžiagą (FINOLA) galima pirkti iš UAB Agropro - 8,5 EUR/kg (kaina galioja tik pasirašiusiems išankstines žaliavos supirkimo sutartis).

Supirkimo sąlygos (sutartis galioja tik jei įvykdomos):
1) Sėklų švarumas – ne mažiau kaip 95 %,
2) Sėklų drėgmė – 8-9 %
3) Sudaromos sąlygos stebėti, bet kada patikrinti sėją, kūlimą, džiovinimą, sandėliavimą
4) Nenaudojamas herbicidas, pesticidas
5) Peroksidų skaičius sėklose neviršija 20
6) Peroksidų skaičius iš šviežiai nukultų sėklų išspaustame aliejaus bandyme neviršija 2
7) Aflatoksinų B1, B2, G1, G2 suma sėklose neviršija 4 mikro g/kg
7) Rūgščių skaičius sėklose neviršija 3,5 mgKOH/g
8) Sėklose nerandama gyvūlinės kilmės išmatų
9) Sėklos laikomos ventiliuojamuose bunkeriuose, apsaugotos nuo neigiamo klimato poveikio

Kontaktai:

Skirmantas Nikštelė, UAB Agropro (863004868, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.)

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...