Apie projektą „Libr-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“

Projekto tikslas – pasitelkus modernias informacines technologijas ir sukūrus Pasvalio rajono žemdirbių informacinį ir bendravimo tinklą pagerinti ūkininkų gyvenimą.

Projekto trukmė. 2011 m. lapkričio 1 d. – 2012 m. spalio 31 d.

Projekto partneriai. Pasvalio rajono savivaldybė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyrius, Pasvalio bitininkų draugija „Bičiulis“, Lietuvos agrarinių mokslų ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Joniškėlio bandymų stotis.

Projekto tikslinė grupė – Pasvalio krašto žemdirbiai.

Aplinkybės, lėmusios projekto atsiradimą. Pasvalio rajono žemdirbiams  reikia tikslios, patikimos, lengvai pasiekiamos, aktualios žemės ūkio informacijos bei galimybių reklamuoti savo produkciją virtualioje erdvėje. Per darbymetį ūkininkams bendrauti, gauti informaciją patogiau ir greičiau mobiliuoju telefonu, todėl vis daugiau jų naudojasi išmaniaisiais telefonais, mobiliuoju internetu. Deja, mūsų krašte trūksta tokių paslaugų, be to, ne visi žemdirbiai moka išnaudoti visus mobiliųjų techologijų privalumus.

Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka šioms problemoms spręsti turi visas galimybes: tankų kaimo bibliotekų tinklą (32 padaliniai), galimybę kaimuose bibliotekininkams tiesiogiai bendrauti su savo bendruomenės nariais, sužinoti jų poreikius, teikti jiems reikiamą informaciją ir paslaugas; pakankamą aprūpinimą naujomis informacinėmis technologijomis (kompiuteriais, vieša interneto prieiga); kvalifikuotus darbuotojus; patirtį mokant gyventojus kompiuterinio raštingumo.

Pagrindinės projekto veiklos:

  • Sukurti interneto portalą su aktualia žemės ūkio informacija, galimybe komentuoti ir keistis nuomonėmis, nemokamai reklamuoti savo produkciją.
  • Teikti mobiliojo ryšio paslaugas: mobili interneto portalo versija, informavimas teksto žinutėmis, QR kodų naudojimas.
  • Sukurti mobiliąją erdvę žemdirbiams patogiu laiku ir patogioje vietoje.
  • Teikti kompiuterinės leidybos paslaugas: vizitinių kortelių, produktų etikečių, reklaminių lankstinukų, brošiūrų spausdinimas.

Laukiami projekto rezultatai. Galimybė žemdirbiams nemokamai reklamuotis, bendrauti tarpusavyje su bendrais interesais siejančiais žmonėmis ne tik realybėje bet ir virtualioje erdvėje (ne tik Pasvalyje, bet ir už jo ribų), užtikrintai naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis.  Tikimasi, kad tai pagerins žemdirbių gyvenimo kokybę, padidins jų konkurencingumą rinkoje, o sustiprėjęs visuomenės dėmesys leis siūlyti produkciją platesniam vartotojų ratui Lietuvoje ir užsienyje.

Projekto finansavimas. Projektą finansuoja nepriklausomo fondo EIFL (Electronic Information for Libraries) (Elektroninė informacija bibliotekoms) Public Library Innovation Programme (PLIP) (Viešųjų bibliotekų inovacijų programa), skyrusi 15 000 dolerių.

EIFL yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti suteikti prieigą prie skaitmeninės informacijos daugiau kaip 45-iose besivystančiose ir pereinamosios ekonomikos šalyse Afrikoje, Azijoje ir Europoje veikiančiose bibliotekose. EIFL fondo Viešųjų bibliotekų inovacijų programa (PLIP) skatina viešasias bibliotekas besivystančiose ir pereinamosios ekonomikos šalyse teikti bendruomenėms naujoviškas paslaugas naudojant informacijos ir komunikacijos technologijas. Plačiau apie EIFL skaitykite http://www.eifl.net.

Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka – viena iš kelių Lietuvos bibliotekų, laimėjusių EIFL fondo paramą. 2010-aisiais paramą gavo 12 viešųjų bibliotekų, tarp jų ir Lietuvos – Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka. Šiais metais parama skirta 14 bibliotekų, kartojančių sėkmingus pirmojo etapo projektus, iš jų ir Lietuvos – Pasvalio M. Katiliškio viešajai bibliotekai, pasirinkusiai kartoti Serbijos Jagodinos viešosios bibliotekos projektą „Agrolib-Ja – gerinti ūkininkų gyvenimą“ („AgroLib-Ja – Improving the lives of farmers“).

Projekto vadovė – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriaus vedėja Rita Bedulytė, tel.: 8 451 34319, el. paštas:Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie projektą EIFL svetainėje

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...